Ceļojums dabā 2020

Ceļojums dabā ļāva bērniem iepazīt augus savā apkaimē, izmantot dabas veltes veselīga dzīvesveida uzturēšanai un veikt fiziskās aktivitātes dabā
10
Aug

Dienas nometne Lēdurgas Dendroparkā

No 4. līdz 6. augustam Lēdurgas Dendroparkā norisinājās vides un dabas pētnieku dienas nometne “Ceļojums dabā”. Nometnes idejas autore ir Lēdurgas Dendroparka vadītāja Sarmīte Kauliņa.

Augu un dzīvo radību pētniecība Lēdurgas Dendroparka teritorijā un tā apkaimē mijās ar sportiskajām aktivitātēm skolotājas Madaras Ansones vadībā, apgūstot prasmi darboties komandās un individuāli. Folkloras kopas “Putni” vadītāja Ilze Kļaviņa bērnus rosināja iepazīt senos augus, dižkokus, ieklausīties skaņās apkārtējā vidē, sajust smaržas, mācīties savstarpēji mijiedarboties cilvēkam ar vidi, ieklausīties kokles skaņās un pat dziesmā līvu valodā.  Ar lielu aizrautību bērni pētīja ūdens iemītniekus – gliemežus, vaboles, zaļo vardi un citus parka iemītniekus. Uzzināja, kādus produktus var iegūt no dažādiem labības veidiem.

Skolotāja Eva Keiša mācīja apgleznot akmeņus, bet Modrīte Karaseva Žune bērnus iepazīstināja kā veidot kompozīcijas no dabas materiāliem. Trešajā dienā nometnes dalībnieki devās pārgājienā “Dārgumu lādes meklējumos”. Maršruts vijās cauri mežam un pļavai, iepazīstot koku, augu un dzīvo radību daudzveidību, iegriežoties Ķipkalnu senkapos, pa ceļam savācot lietas, kas nav dabai draudzīgas.

Pusdienu desiņas tika ceptas ugunskurā, kurš bija sakurts Lēdurgas muižas parka teritorijā. No skolotājas Sarmītes Kauliņas bērni uzzināja daudz interesanta par Lēdurgas muižas vēsturi, Lēdurgas baznīcu, Garlību Merķeli un viņa tēvu. Lielu interesi raisīja ziņa, ka agrāk no Lēdurgas baznīcas uz muižu veda slepena pazemes eja. Nometnes dalībniekiem spontāni radās ideja, izveidot priekšnesumus un uzstāties uz Lēdurgas estrādes. Lielā jautrībā tika rādīta izrāde, dejotas modernās dejas un rādīti kāršu triki.Biedrības “Kamolītis” parciņā tika atrasta dārgumu lāde, kurā paslēpti senie darbarīki. Bērniem bija jāuzmin, ko dara ar katru no šiem rīkiem.

Atpakaļceļā uz nometnes vietu, dalībnieki iegriezās pie Karoļa Treija “Ārijas stādaudzētavā”, kur uzzināja daudz interesanta par eksotiskajiem augiem un to audzēšanu Latvijas apstākļos. Noguruši, bet priecīgi, nometnes dalībnieki devās uz Mudurgu dižakmeni, kas atrodas Dendroparka teritorijā. Pēc sātīga launaga, notika noslēguma pasākums, kurā tika pasniegtas Ceļotāja apliecības un dāvanas no pašvaldības visiem nometnes “Ceļojuma dabā” dalībniekiem.

Liels paldies visiem nometnes tapšanā iesaistītajiem darbiniekiem, nometnes dalībniekiem, viņu vecākiem un vecvecākiem, Krimuldas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu, SIA “4Ozoli” par gardajām pusdienām un launagu, ārsta palīgam Aijai Andersonei par medicīnisko atbalstu. Uz tikšanos !

 

 

Informāciju sagatavoja:

Līvija Gridjuško
Nometnes vadītāja

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...