Dabas daudzveidība

31
Jan

Lēdurgas dendroparkā izveidos “Skaņu dušu”

Gadu gaitā Lēdurgas dendroparks kļuvis par dabas un kultūrvēsturisku aizsargājamu objektu, ko ik gadu apmeklē tūkstošiem bērnu un pieaugušo. Jau nākamajā sezonā Lēdurgas dendroparka apmeklētājus sagaidīs kāds neparasts jaunums – “Skaņu duša”, kas ļaus ikvienam baudīt dabu apvienojumā ar skaņu, kas ar digitalizācijas rīkiem padara to iespējamu brīvā dabā.

Dendroparks ir viena no Siguldas novada zaļajām pērlēm. Tajā atrodams neizsmeļams materiāls kokaugu pētniekiem, jo Lēdurgā sekmīgi aug un pārziemo daudz Ziemeļvidzemē neizturīgu kokaugu sugu un šķirņu. Gan vietējie iedzīvotāji, gan apmeklētāji no tālienes iemīļojuši parka teritorijā pie administrācijas ēkas vienkārši atpūsties, baudīt dabu, nemaz nesteidzoties iziet takas. Līdz ar to vietējiem iedzīvotājiem radās ierosinājums šo teritoriju pilnveidot, tādējādi veicinot tūrismu un apmeklētāju uzturēšanās laiku padarīt saturiski kvalitatīvāku.

Tas viss būs iespējams, pateicoties atbalstītajam projektam “Skaņu duša”, ko Siguldas novada pašvaldība iesniedza Vidzemes lauku partnerības “Brasla” izsludinājā LEADER projektu konkursā. Projekts ir apstiprināts, tā kopējās izmaksas ir 1365,97 eiro, tajā skaitā ELFLA finansējums 1 229,37 eiro apmērā un pašvaldības līdzfinansējums – 136,60 eiro.

“Skaņu dušu” plānots izvietot pirms ieejas Lēdurgas dendroparkā pie administrācijas ēkas blakus esošā ābeļdārza, kas apmeklētājiem pieejams bez ieejas maksas. Sākotnēji kā “Skaņu dušas” materiālu izmantos jau esošos Lēdurgas Kultūras nama folkloras kopas “Putni” un dabas skaņu ierakstus, taču perspektīvā – vēl citu mākslinieku darbus.

Īstenojot Lauku atbalsta dienesta apstiprināto projektu, ne vien tiks uzlabota novada publiskā ārtelpa, ieviesta inovācija parka teritorijā, bet arī papildināts tūrisma piedāvājums un pilnveidotas kultūras pasākumu norises. Līdz šim Lēdurgas dendroparka teritorijā pie ieejas pulcēšanās pārsvarā notika stāvlaukumā, taču pavasarī īstenojot projektu, būs iespēja ļauties paradumu maiņai un piedzīvot ko jaunu.

 

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...