Turpinās darbs pie starpvalstu projekta “Maršruti pāri robežām Latvijā un Somijā”
14. janvārī Straupes Zirgu pastā norisinājās tūrisma konference “Dabas taku izpēte un pilnveidošana Vidzemes partnerības “Brasla” teritorijā”, kurā piedalījās Vidzemes lauku partnerības “Brasla” starpvalstu projekta “Maršruti pāri robežām Latvijā un Somijā “ projekta Nr. 19-00-A019.333-000001 dalībnieki, tai skaitā Krimuldas novada pašvaldība, kura piedalās projektā ar dabas takas maršrutu Avotu birzī, Lēdurgas pagastā un Lēdurgas Dendroparka labiekārtošanu, palielinot pasākumu iespējas un nodrošinājumu parka teritorijā.
Tūrisma konferences ietvaros tikās projektā iesaistītās puses – Vidzemes partnerība “Brasla” kā projekta vadītājs un projekta dalībnieki stāstot par savām projekta idejām, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes, Vidzemes Augstskolas un Latvijas valsts mežu pārstāvji, lai kopīgi meklētu risinājumus un labākās prakses iespējas apsekoto taku labiekārtošanai, uzturēšanai, saudzēšanai:
Projekta dalībnieki prezentēja savas idejas un plānotos darbus projekta ietvaros:
- Ilze Millere, Limbažu novada TIC vadītāja, “Augstrozes Lielezera dabas taku vērtības un attīstīšanas iespējas Umurgas pagastā”;
- Sarmīte Kauliņa, Krimuldas novada Lēdurgas Dendroloģiskā parka vadītāja,“Avotu birzs dabas taku vērtības un attīstīšanas iespējas Lēdurgas pagastā”;
- Inese Timermane, Alojas TIC vadītāja, “Karogu karjera taku vērtības un attīstīšanas iespējas Staiceles pagastā”;
- Toms Treimanis, Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālists, “Zilākalna dabas taku vērtības un attīstīšanas iespējas Zilākalna pagastā”;
- Rudīte Vasile, Pārgaujas novada tūrisma organizatore, “Riebiņa ezera dabas taku vērtības un attīstīšanas iespējas Straupes pagastā”.
Konferences ietvaros pēc dabas taku prezentācijām, ieteikumus un labās prakses piemērus prezentēja Vidzemes augstskolas Mg. Georg. Iveta Druva-Druvaskalne, stāstot par dabas taku mūsdienu cilvēkam – kam pievērst uzmanību domājot ilgtermiņā, plānojot un veidojot takas. Ogres novada pašvaldības pārstāves Liene Skuja un Senija Smiltniece dalījās ar labās prakses piemēriem un pieredzi dažādu sadarbības modeļu veidošanā, labiekārtojot dabas takas. Konferences noslēgumā uzstājās DAP Dabas tūrisma un izglītības eksperts Andris Soms daloties ar informāciju un pieredzi informācijas plānošanā, noformēšanā un izvietošanā dabas takās. Iegūtā informācija noderēs ikvienam projekta dalībniekiem ne tikai dabas taku veidošanā, bet arī uzsākot jebkuru citu projektu un realizējot to!
Informācija par projektu:
Vidzemes lauku partnerība VRG Brasla sadarbībā ar Somijas vietējo rīcības grupu “Kehittämisyhdistys SILMU ry” uzsākusi īstenot starpvalstu sadarbības projektu “Maršruti pāri robežām Latvijā un Somijā”, kurā piedalās Alojas, Kocēnu, Krimuldas, Limbažu un Pārgaujas novadu pašvaldības.
Projekta mērķis ir veicināt zināšanu pārnesi un inovāciju lauku apvidu teritorijās, stiprinot saikni pār novadu teritorijām, rosinot pašvaldības un privāto personu (juridisko un fizisko) sadarbību, lai nodrošinātu informētu un ilgtspējīgu dabas vērtību mantojuma izmantošanu tūrismā.
Informāciju sagatavoja:
Madara Liepiņa
Krimuldas novada pašvaldības
Komunikācijas projektu vadītāja
e-pasts: madara.liepina@krimulda.lv