Horoskopu aplis

Latvijā vienīgais Horoskopu koku aplis atrodas Lēdurgas Dendroparkā. Tas veidots no 22 kokiem. Ķeltu priesteri druīdi ticēja, ka katram kokam ir savs raksturs, labās un sliktās īpašības un ietekme ir arī apstākļiem, kādos koks aug.

Koku valoda

Kad sāka izstrādāt dendroparka rekonstrukcijas plānu, ainavu arhitekte Vineta Radziņa ieteica izveidot ko īpašu. Kāpēc lai tas nebūtu ķeltu horoskopu aplis? Savu ideju viņa pamatojusi: ķeltiem piemita vienas no senākajām zināšanām, ne velti viņi kokiem piedēvēja īpašības, kādas pieņemts attiecināt uz astroloģiju – ar zvaigznēm, planētām un to kustību. Bet te – cilvēka raksturu un dzīves gaitu atspoguļo koka raksturojums. Kas tu esi – liepa vai vītols? Varbūt olīvkoks?

 

Poga

No putna lidojuma Horoskopu koku aplis atgādina pogu ar četriem caurumiņiem. Horoskops sastāv no 22 dažādiem kokiem, un tā pamatā ir Saules stāvoklis attiecībā pret Zemi. Tāpēc 18 horoskopa zīmēm ir divi darbības periodi, no kuriem viens atbilst vasaras, otrs – ziemas periodam. Atlikušās četras zīmes atbilst vasaras un ziemas saulgriežiem, kā arī pavasara un rudens ekvinokcijai.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...